3D doplňky k rouškám a respirátorům

8 položek

Zobrazit:

3D doplňky k rouškám a respirátorům

Jsou nenápadné, ale nabízejí řešení bolavých a otlačených uší z gumiček roušek a respirátorů, stejně jako nedostatku vzduchu pod rouškou a tím ztíženého dýchání. Řeč je o držácích roušek a respirátorů a o výztuhách do roušek. Obě tyto pomůcky usnadní život v nelehké době Covid pandemie, která trvá bezmála rok.

Pro výrobu těchto pomůcek je využíváno PLA „ekoplastů". K jejich produkci není využíváno chemikálií z ropy, čímž je šetřen tento neobnovitelný zdroj. Také emise skleníkových plynů, jako třeba CO2, je výrazně nižší. PLA plasty jsou kompostovatelné v průmyslových kompostárnách a tím ekologicky odbouratelné, po splnění své funkce tak nezatěžují životní prostředí. Látky v nich obsazené nezpůsobují alergie.

POZOR: PLA plasty ztrácí svou mechanickou pevnost při teplotách nad 60°C a neodolávají příliš dobře některým chemikáliím (čistit tedy pouze vlažnou vodou do max. teploty 55°C a mýdlem). Vzhledem ke kombinaci biologické rozložitelnosti, nízké teplotní odolnosti a nízké odolnosti proti UV-záření se nehodí na dlouhodobé použití v exteriéru.

Výroba držáků a výztuh je prováděna na českých 3D tiskárnách v naší společnosti.

Nošení roušek - držáky

Rouška nebo respirátor se staly součástí naší výbavy. Za ten rok trvající epidemie jsme si na ně zvykli. Ne však naše uši. Při delším nošení cítíme i jemné gumičky, které roušky nebo respirátory přidržují. Oblast za ušima je bolavá a citlivá kůže odřená. Bohužel jsou takové profese, kde si uši nemohou odpočinout po dlouhé hodiny. Ale i v této oblasti byl vymyšlen zlepšovák, který gumičky podrží místo vašich uší a ty si budou moci po dlouhých měsících oddechnout.

Řeč je o držáku ústenek/roušek a respirátorů. Tato nenápadná „vychytávka" je vyrobena na 3D tiskárně z PLA plastů. Tyto „bioplasty" neobsahují chemikálie z ropy, čímž tuto neobnovitelnou surovinu šetří. Také produkce skleníkových plynů při jejich výrobě je značně nižší. PLA plasty jsou nealergické a zdravotně nezávadné. Jejich velikou výhodou a nesporným kladem je jejich biologická rozložitelnost v průmyslových kompostárnách.
Tak udělejte něco pro svůj komfort s vědomím, že neubližujete přírodě.

Kvalitní zdravotnické oděvy

Zdravotní obuv PRIMAVERA - Luver

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info