Zdravotní obuv a pantofle

Problémy s nohami trápí valnou část moderní populace. Věděli jste ale, že problémům můžete předejít. A že klíčem ke zdravým nohám je zdravotní obuv?

Vyberte si zdravotní obuv, než vás doženou problémy

Nejen Ti, které trápí například ploché nohy, problémy s kyčlemi nebo špatným držením těla, by se měli ohlédnout po zdravotních botách. I když si to často neuvědomujeme, k nejvíce namáhaným částem lidského těla patří nohy. Speciálně u profesí, ke kterým patří dlouhé postávání nebo celodenní chození. Prostě profese, u kterých jste celý den na nohách.


Není náhodou, že zdravotní obuv je jako řešení bolavých nohou zmiňována s profesemi, jako jsou kadeřnice, prodavačky, servírky nebo třeba sestřičky v nemocnicích. I když ale ke zmíněným zaměstnáním nepatříte, nošení zdravotních bot patří k vhodné prevenci. Pořiďte si nějaké, než vás zdravotní trable doženou.

Co by měla zdravotní obuv splňovat?

Ne každé boty označené jako zdravotní skutečně pro vás vhodné jsou. Nezáleží, zda si koupíte jednoduché bílé korkové pantofle, mohou pro vaše nohy být stejně prospěšné, jako dražší zdravotnická obuv od značkového výrobce.

Při výběru si dejte pozor:

  • Zda je stélka vhodně anatomicky tvarovaná.
  • Kopíruje obuv tvar nohy.
  • Má pružnou špičku a ohýbá se tam kde noha.
  • Má protiskluzovou úpravu pro gastro-provozy.
  • Bota tzv. dýchá.

Suecos

Skandinávská firma, která boty pro vás vyrábí ve slunném Španělsku. V jejich výrobcích se tedy mísí skandinávský důraz na zdravý život se středomořskou lehkostí a uměním užívat si života. Zdravotní boty v Suecos šili pro personál v nemocnicích a ozdravovnách. Ale díky své lehkosti si ji zamilovali i nositelé z dalších profesí. Prostě všichni, kdo rádi spojí pohodlí a styl.

Primavera – Luver

Zdravotní boty, které nelze přehlédnout. Zapomeňte na fádní bílou, která je se zdravotní obuví spojována. U „Primaver“ je dovoleno vše. Tak třeba: na první pohled je unikátní vzhled – nemůžete si nevšimnout odpružení paty. Pružina pod patou tlumí každý váš krok, takže nohy máte jako v bavlnce :). Dá se v něčem tak tradičním, jako je obuvnictví, udělat malá revoluce? Zdravotní obuv Primavera to dokázala.

2P servis

Boty, na jejichž designu se podíleli lékaři a odborníci na ortopedii a na pohyb. A svou péči nevěnovali jen anatomii stélky, ale i materiálům.  Ať už jde o přírodní useň nebo moderní syntetické materiály, vždy byly voleny s důrazem na maximální trvanlivost a odolnost a na to, aby byly příjemné na nošení. Tedy aby zdravotní obuv byla prodyšná a nohy v ní „větraly“. Příjemné nošení zajistí i podrážky, která je vymyšlená tak, aby vám zabránila v uklouznutí.

Oxypas

Zdravotní boty lehoučké doslova jako vánek. Jako by byly stvořené pro teplé letní dny. Bez přehánění můžeme říct, že je a nohách ani neucítíte. Jsou ideální do profesí, kde potřebujete mít jistý a pevný postoj – jejich podrážka je totiž protiskluzová. Podšívka je z vlákna Coolmax – dobře odvádí vlhkost. Takže se v nich budete cítit pohodlně a komfortně i při celodenním nošení.

Ekonom

Zdravotní obuv zaměřená především na praktičnost. Zvolené materiály vám umožní snadnou údržbu. Díky nim, vám tyto zdravotní boty budou sloužit opravdu dlouho. Prostá a bílá obuv byla designována s ohledem na maximální jednoduchost a funkčnost. Nečekejte tedy řádné zvláštnosti ani módní výstřelky. Ortopedicky vhodné boty, co uleví vaším nohám, nezatíží ani vaši peněženku.

Abeba

Německé řemeslo je pojem. A platí to i pro obuvníky z této značky. Tato zdravotní obuv dámská překvapí nejen tím, jak vaší noze sedne. Ale i elegantním vzhledem a pestrými nebo naopak decentními barvami. Najdete mezi nimi model s pevnou patou, zdravotní obuv s patním nastavitelným a lehce překlopitelným páskem, díky kterému se tyto boty změní v oblíbené zdravotní dřeváky.

Seznam článků ►

Kvalitní zdravotnické oděvy

Zdravotní obuv PRIMAVERA - Luver

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info